5. ročník mezinárodní střelecké soutěže Airforce Cup Colange

Ve dnech 19. – 22. dubna letošního roku se dvě družstva našeho Klubu vojáků v záloze Staré Brno, zúčastnila mezinárodní střelecké soutěže ve Spolkové republice Německo. Šlo o jubilejní 5. ročník této soutěže, která se konala blízko Kolína nad Rýnem.

Celkem se střelecké soutěže zúčastnilo 24 týmů v počtu 96 závodníků, primárně z armád NATO a z dalších ozbrojených sborů států Evropy.

Náš tým číslo 1 byl ve složení Jiří Stehno, Bohuslav Máša, Silvie Čermáková a Petr Kučeřík. Všechno zkušení závodníci, absolventi mnoha mezinárodních střeleckých závodů, u kterých se daly předpokládat rozhodně nadprůměrné výsledky.

Druhý tým našeho kluby vyjel na soutěž v sestavě Zdeněk Maláník, Marek Šarlej, Michaela Miluličová a Michal Gracla. Tento tým měl ambici především sbírat zkušenosti, protože se většina jeho členů účastnila mezinárodní střelecké soutěže takového rozsahu poprvé.

Po příjezdu na místo, ve čtvrtek 19. dubna jsme se ubytovali a vedoucí týmů se zúčastnili briefingu k organizaci celé soutěže a k podrobnostem jednotlivých disciplín. Celkem byly připraveno 8 střeleckých a 1 doplňková disciplína. To zahrnovalo střelbu z pušek G36, G3 a K98, dále střelbu z kulometu MG3, samopalu MP2 a střelbu z pistolí G17, P30 a P8. Doplňková disciplína se plnila s využitím laserového systému MILES, kdy celý tým spolupracoval na záchraně rukojmí.

Střelnice vybraná pro tuto soutěž byla prostorově a technologicky na vynikající úrovni s kompletním zabezpečením.

Více fotografií naleznete ve fotogalerii zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *